دانلود پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه منابع انسانی

قسمتی از متن پایان نامه :

: تأثیر و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای

2-1 مقدمه

پیشرفت روزا فزون و لحظه به لحظه علوم وفنون، هر روز دانش و مهارتهای بشر را نارسا و ناقص  می سازد پس بقای فرد وسازمان وابسته به این می باشد که دائما اطّلاعات و مهارتهای خود را نو و تازه کنند و این ممکن نیست مگر با آموزش مداوم و مستمر .ازطرف دیگر تأمین به موقع و به جای نیروی انسانی متخصص مورد نیاز در هر سازمان یک ضرورت به شمار می رود و تأمین چنین ضرورتی بدون پیروی از اصول و فنون برنامه ریزی نیروی انسانی وبه ویژه برنامه ریزی آموزشی غیرممکن می باشد.

قرار گرفتن در مسیر توسعه و دستیابی به توسعه پایدار، امروزه یکی از آرما نهای جوامع بشری می باشد. سازمانهای جهانی مانند یونسکو راه های دستیابی به این توسعه را ( بدون در نظر گرفتن شرایط اختصاصی و اقلیمی کشورها )مطالعه کرده و راهکارهای کلی را در معرض افکار عمومی قرار داد ه اند. یکی از عوامل مهم در دستیابی به توسعه -به تأکید سازمانهای بین الملل- در نظر داشتن آموز شهای فنی و حرفه ای می باشد.

کشورهای توسعه یافته امروزی از دهه 1970 به این راز موفقیت دستیافته و برای آن برنامه ریزی کرده اند و از یکى دو دهه بعد به دستاوردهای آن نائل گشته اند. آموزشهای فنی و حرفه ای انجام  فعالیت هایی می باشد که می تواند فرد را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده نماید یا کارایی و توانایی وی را در انجام آن افزایش دهد. این آموزشها کسب مهارتها را در راستای تکنولوژی و علوم وابسته به همراه دانشهای خاص مربوط به شغل و در بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ارائه می دهد . ظهور اقتصاد دانش محور[1] در کشورهای صنعتی در دهه های آخر قرن گذشته و به دنبال آن در بعضی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین نشان داد که سرمایه انسانی[2] نقشی محوری در توفیق این کشورها برای ورود به اقتصاد جدیدایفاء نموده می باشد(بانک جهانی:2002). به علاوه می توان گفت که آموزشهای فنی وحرفه ای[3] به دلیل توام کردن آموزشهای نظری و عملی از توانایی زیادی در تشکیل سرمایه انسانی و تربیت کارگردانش مدار[4] برخوردار می باشند.

در هر کشوری قشر جوان به لحاظ توانمندی های گوناگون و بالندگی و تحرک اجتماعی، تأثیر اساسی و محوری را در توسعه همه جانبه جامعه اعمال می نمایند . در کشور ایران با عنایت به ساختار جمعیتی جوان جامعه، لزوم توجه خاص و ویژه به این قشر عظیم پویای جامعه بیش از پیش احساس می گردد . فراهم کردن زمینه های مناسب برای رشد و شکوفایی جوانان مستلزم این می باشد که برنامه ریزی های خرد و کلان جامعه در جهت تحقق اهداف کشور و بر آوردن نیازهای کلیه اقشار جامعه به ویژه جوانان انجام گردد.

تدوین برنامه های آموزش کاربردی در جهت کسب مهارتهای عملی و حرفه ای، ایجاد زمینه جهت بروز خلاقیت های فکری، عملی جوانان در زمینه های مختلف علمی، هنری، فنی و اجتماعی، کمک به خود شکوفایی وارتقاء اعتماد به نفس و کسب هویت دینی و ملی جوانان و ارتقاء سطح امیدواری به زندگی، سطح آگاهی، بهزیستی درونی و کیفیت زندگی مانند راهکارهایی می باشد که برای تحقق اهداف توسعه همه جانبه کشور می تواند مورد توجه برنامه ریزان و مسئولان کشور قرار گیرد. امروزه در مورد سطح توسعه یافتگی هر جامعه علاوه بر رشد اقتصادی، اندازه توانمندی افراد آن جامعه، برخورداری از سلامت عمومی، بهره مندی از امنیت روانی – اجتماعی و احساس رضایت درونی به عنوان شاخص های توسعه بسیار مهم شمرده می گردد. برای رسیدن به توسعه و پیشرفت هر کشور شناسایی معضلات و مسائل مبتلا به از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

توسعه منابع انسانی تنها آموزش‏های زیاد حاصل‏ نمی‏گردد بلکه بایستی بصورت برنامه‏ریزی شده ونظام‏مند اقدام نمود.از سویی اگر بخواهیم به اهمیّت نیروی انسانی سازمان‏های امروزی و تأثیر توسعه‏یافتگی آنها تصریح کنیم‏ بایستی گفت که امروزه فاصله میان جوامع و سازمان‏ها از حیث دانایی و توانایی می باشد و چالش‏ اصلی میان سازمان‏ها چالش نیروی انسانی توانا و دانا می‏باشد. نیروی انسانی به عنوان مهمترین،گران‏ترین و با ارزش‏ترین سرمایه و منبع سازمان‏ محسوب می‏گردد و تنها عنصر ذی شعوری می باشد که به عنوان متناسب‏کننده سایر عوامل سازمانی،تأثیر اصلی را بر عهده دارد.می‏توان به سادگی اظهار نمود که بدون افراد کارآمد، دستیابی به اهداف سازمانی غیرممکن می باشد.ازاینرو منابع انسانی توسعه ‏یافته تأثیر اساسی‏ در رشد، پویایی و بالندگی یا شکست و نابودی یک سازمان دارند.

 

 

1-Knowledge base Economy

[2] -Human Capital.

3-Vocational and Technical Eduactions

4- Knowledge-Worker.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-4-1هدف کلی

مطالعه تأثیر و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه منابع انسانی، دراستان چهارمحال و بختیاری .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1-4-2اهداف اختصاصی

  1. مطالعه تأثیر آموزشهای فنی و حرفه ای بر توسعه منابع انسانی
  2. مطالعه تأثیر آموزش فنی و حرفه ای بر تغییر توجه و روحیه مثبت
  3. مطالعه تأثیر آموزش فنی و حرفه ای بر دانش، مهارت و توانایی‌های افراد
  4. مطالعه تأثیر آموزش فنی و حرفه ای بر قدرت حل مسئله و تصمیم‌گیری افراد
  5. مطالعه تأثیر آموزش فنی و حرفه ای بر درک بهتر هدف‌های سازمانی و کاری خود
  6. مطالعه تأثیر آموزش فنی و حرفه ای بر ارتباطات سازمانی

مطالعه تأثیر آموزش فنی و حرفه ای بر اشتغالزایی افراد

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  مطالعه تأثیر و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه منابع انسانی با فرمت ورد